Pierwsze spotkanie

Jak wygląda gabinet?

Pewnie zastanawiasz się, jak wygląda przestrzeń, do której chcę Cię zaprosić. Poniżej zamieszczam zdjęcia gabinetu mieszczącego się w podwarszawskiej Zielonce.

Jak wygląda terapia?

To zależy od tego, z czym się zgłosisz. Czasami terapia opiera się głównie na rozmowie, czasami korzystamy z metod pracy z ciałem. To od Ciebie zależy, czego potrzebujesz. 

Zazwyczaj spotykamy się przez 10-20 cotygodniowych sesji. Na koniec każdego spotkania dostaniesz zadanie domowe, by w praktyce szlifować zdobyte umiejętności. 

Aby zmiana była trwała, możemy umówić dodatkowe sesje kontrolne wtedy, kiedy będziesz ich potrzebował. Dzięki temu zapobiegamy nawrotom.

Jak przebiega pierwsze spotkanie?

Pierwsze spotkanie ma charakter konsultacyjny. Na wstępie zapytam z czym przychodzisz i w czym mogę Ci pomóc. Ustalimy od kiedy trwa problem, z jakim nasileniem, od czego się zaczął i w jaki sposób do tej pory próbowałeś sobie z nim poradzić. Dodatkowe przykładowe pytania, które padają w moim gabinecie, brzmią:

  • Jaki ma być cel naszych spotkań? 
  • Czy byłeś wcześniej u psychologa? 
  • Czy oprócz głównego problemu masz jeszcze jakieś dodatkowe objawy? 

Będziemy przyglądać się Twojemu życiu i badać pochodzenie Twoich problemów. Uporządkujemy Twoje doświadczenia tak, byś widział wyraźnie, skąd wzięły się pewne rzeczy. 

Dlaczego warto?

Nic nie zastąpi indywidualnego kontaktu twarzą w twarz z drugim człowiekiem.

Prawdziwa, żywa relacja terapeutyczna jest kluczem udanej zmiany.

Otrzymasz mnóstwo wsparcia, otuchy i energii. Dzięki temu zyskasz zdrowie, satysfakcję, lepsze relacje oraz radość życia.

Ile trwa spotkanie?

Każda wizyta trwa 50 minut.

Jak wygląda proces terapii?

Klient wspólnie z terapeutą określa czas terapii, częstotliwość spotkań oraz wyznacza istotne dla niego cele.